Šibenska pidoća s drniškim pršutom atrakcija Festivalpršuta u Drnišu

kol 26, 2019

Šest Međunarodni festival pršuta otvoren je u PETAK, 23.8. u Drnišu, a titulu šampiona ovogodišnjeg sajma i zlatnu medalju odnijela je pršutana ‘Smjeli’ iz Dugopolja. Nekoliko tisuća ljudi uživalo je u bogatoj ponudi na otvaranju festivala, a dobrodošlicu svim izlagačima i posjetiteljima poželjeli su među ostalim, gradonačelnik Drniša Josip Begonja, predsjednik Udruge Drniški pršut Drago Pletikosa, župan Goran Pauk i ministar uprave Ivan Malenica. O značaju festivala pršuta za daljnju promociju drniškog, zaštićenog pršuta govorio je prigodom otvaranja festivala i predsjednik Obrtničke komore Šibensko-kninske županije Joso Smolić.

Naime, Obrtnička komora Šibensko-kninske županije i ove je godine pokrovitelj Međunarodnog festivala pršuta u Drnišu te je Ceh ugostitelja Županijske obrtničke komore u suradnji s Udruženjem obrtnika Drniš i Udruženjem obrtnika Šibenik pripremo veliku „tavu“ pidoća začinjenu s drniškim pršutom kao poklon posjetiteljima festivala. Podijeljeno je preko 200 porcije te delicije na zadovoljstvo prisutnih.