Bakalar na dar građanima Šibenika

pro 24, 2018

Obrtnička komora Šibensko kninske županije i Udruženje obrtnika Šibenik i ove godine pripremili bakalar za građane

Oko tisuću porcija bakalara i nebrojeno porcija fritula podijelili su Šibenčanima na Badnjak ispred kazališta ,Obrtnička komora Šibensko-kninske županije i Udruženje obrtnika Šibenik. U velikoj tavi montiranoj ispred šibenskog kazališta skuhano je po tradicionalnom receptu sto kilograma bakalara uz 300 kilograma krumpira, a kapulu i luk vrijedni su obrtnici zažutili na deset litara ekstra djevičanskog maslinovog ulja.

Osim za građane, obrtnici su donirali bakalar i pučkim kuhinjama u Kninu, gdje će po ručak oko 120 građana, te u Šibeniku gdje se hrani dvjestotinjak ljudi. Uz mirise bakalara, fritula i kuhanog vina, blagdanskom su ozračju pridonijela je , svojim nastupom , Šibenska narodna glazba.

Foto ŠibenikIn